تبلیغات
علمی ومذهبی

علمی ومذهبی
 
نویسندگان

پدر و برادر محمد بن عبدالوهاب از دانشمندان حنبلی بودند ،  محمد ابن عبدالوهاب در نجد متولد شد و مقدمات را نزد پدر فرا گرفت مدتی در مکه و مدینه و بصره بود و سپس به نجد بازگشت مدتی در شهرهای حر یمله و عینیه بود در آخرین اقامتگاه خود یعنی در شهر درعیه با حاکم این شهر،‌محمد بن سعود همداستان شد ، که منجر به حکومت سعودی گردید

. از آن زمان تا حال آل سعود با آل شیخ با همیاری یکدیگر حاکمیت سیاسی نجد و سپس حجاز را در دست گرفتند . محمد بن سعود حکومت را پس از خود به وسیله بیعت با ولیعهد از یکی به دیگری منتقل کردند . محمد بن عبدالوهاب پیشنهاد ازدواج دخترش با عبدالعزیز بن محمد بن سعود را میدهد .

اولین دیدار محمد ابن عبدالوهاب با جاسوس انگلیسی مستر همفری ، در بصره انجام شد او در کتاب خود چنین می نویسد :«من گمشده خود را در محمد ابن عبدالوهاب یافتم . حس بی باکی ، بلند پروازی در برابر بزرگان دین و رای مستقلی که او در فهم قران و سنت داشت و به هیچ  یک از رهبران مذاهب حتی به خلفای چهارگانه اعتنا نمیکرد» محمد ابن عبدالوهاب در بغداد با زن ثروتمندی ازدواج کرد و از او ارث زیادی میبرد به کردستان عراق و از آنجا به همدان و در زمان نادرشاه افشار به اصفهان میرود وسپس به ری و قم میرود و در آنجا به تحصیل مشغول میشود و سپس در حریمله کتاب خود در باره توحید را می نویسد پدرش او را از این اعمال و عقاید منع میکرد . مشاجراتی با وی داشت دو سال بعد ، پس از مرگ پدرش در سال 1153 جرات بیشتری در آشکار کردن عقاید پیدا میکند . او در عیینه دستور میدهد درختانی را که مورد احترام مردم بود ، ببرند  و دستور تخریب قبر زید بن الخطاب برادر عمر بن الخطاب را داد . زید در زمان خلافت ابوبکر در جنگ یمامه کشته شده بود.
طبقه بندی: وهابیت چه میگویند و پاسخ به شبهات وهابیون،
[ یکشنبه 9 بهمن 1390 ] [ 10:01 ب.ظ ] [ محمدرضا عباسی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
بک لینک طراحی سایت