تبلیغات
علمی ومذهبی

علمی ومذهبی
 
نویسندگان

 

امروز که  تیر جفای ستمکاران مردان دانشمند را نشانه گرفته است برخود لازم میبینم که چند سطری را  برای دفاع از این مظلومیت بنویسم؛ شهادت این بزرگان  را از دو بعد مذهبی و بین المللی مورد بررسی قرار میدهیم:

گفتیم مظلومیت ، آری مظلومیت .چرا ؟‌برای اینکه در این دنیا کمتر حسن و خوبی وجود دارد که همه جهانیان در خوب بودن آن اتفاق نظر دارند. پاکدامنی و تقوی چیزی است که نه باید در مورد خوبی آن تردید باشد ولی میبینیم که حتی در بین صاحب نظران و متفکران ، هستند افرادی که عفت را صحیح نمیدانند، حتی وجود مقدس خداوند تبارک و تعالی را منکر میشوند.

خلاصه ؛ به نظر حقیر تنها چیزی که در حال حاضر کل جهانیان به حسن و خوب بودن آن ایمان واعتقاد دارند علم هست. آنهم علم به مفهوم Science . امروزه ازاینکه  صدها سال پیش در قرون وسطی دانشمندان را میکشتند ، آنها را تقبیح میکنند و یاد دانشمندانی که در این راه کشته شده اند را گرامی میدارند . بدون تردیداگر  قاتلان آنها را پیدا کنند محاکمه میکنند. تعجبم از این هست که این اتفاق در این زمان ، در قرن علم و دانش میافتد و کسی از جامعه جهانی حتی حاضر نیست آن را با یک بیانیه خشک و خالی تقبیح کند . آیا این مظلومیت نیست ؟ آیا این مظلومیت نیست که درقرونی که علم با ارزشترین و زیبا ترین بعد معنوی انسانها بوده ولی افرادی را صرفاً به خاطر علمشان میکشند و کسی حرف نمیزند.

اما از بعد مذهبی نیز باید بگویم که دو گروه هستند که عظمت و بزرگی آنها در شرع مقدس اسلام بالاخص در بین شیعیان غیر قابل توصیف هست. یکی علما هستند و دیگری شهدا . آیات متعددی از قران کریم  عظمت این بزرگان  را تاکید فرموده است ؛ ازجمله آیات شریفه « هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ » و در موردشهدا نیز میفرماید « وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ»

شهدای عرصه دانش  عضو هر دو گروه هستند هم عالمند و هم شهید و بلکه بالاتر ،به این معنی که شهادت آنها صرفاً به خاطر علمشان میباشد پس یادشان گرامی و راه شان پر رهرو باد.

 

 
[ شنبه 24 دی 1390 ] [ 10:35 ب.ظ ] [ محمدرضا عباسی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
بک لینک طراحی سایت